خرداد, 1396 بدون نظر اخبار
به پاس انجام خدمات فرهنگی به تاریخ و فرهنگ ایران و ارمنستان
«رازمیک اوحانیان» نشان برجسته هنری ارمنستان را دریافت کرد

«رازمیک اوحانیان» – رهبر کر ارکستر سمفونیک تهران- به پاس انجام خدمات فرهنگی به تاریخ و فرهنگ ایران و ارمنستان، هفته گذشته نشان برجسته هنری ارمنستان بنام موسس خرناتسی فیلسوف و تاریخ شناس ارمنی را از طرف «سرژ سرکیسیان» -رئیس جمهور این کشور- دریافت کرد.

این نشان به پاس انجام خدمات برجسته فرهنگی و هنری در عرصه موسیقی به ویژه جمع آوری آواهای ملی ایرانی و ارمنی، اجراهای متعدد، شناساندن فرهنگ دو کشور در عرصه های جهانی و بین المللی، تنظیم های ماندگار در عرصه موسیقی دو کشور به این استاد ایرانی اعطا شده است. در همین راستا، مدیرکل دفتر موسیقی به او تبریک گفت و برای او نوشت: « دریافت نشان برجستۀ هنری ارمنستان، توسط جناب عالی، می تواند به منزلۀ ادای احترام به بخشی از قدر هنری و نگاه فرهنگی شما باشد. تداوم حضور موفق و موثرتان در این گستره را توأم با سلامتی و سربلندی، از درگاه پروردگار بزرگ خواهانم.»

اوحنیان از موسیقیدانان و رهبران برجسته موسیقی ایرانی است که به خاطر انجام فعالیت های هنری در عرصه موسیقی همواره در جشنواره های داخلی و بین المللی حائز مدال های فراوانی شده است. وی در سال 94 نشان درجه یک هنری را از دست رئیس جمهور کشورمان دریافت کرد و داور و دارنده مدال طلا از فستیوال موسیقی ارمنستان (3 دوره) و داور جشنواره بین المللی موسیقی فجر (8 دوره) است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *