استاد بهروز قنسولی(قانون)

آبان, 1395 بدون نظر اساتید

استاد بهروز قنسولی

در سال 1335 در زاهدان در خانواده هنر دوست به دنیا آمد.او مقدمات موسیقی را از نوجوانی آغاز کرد،وی آموختن موسیقی را با ساز سنتور و تنبک شروع و در نهایت ساز تخصصی خود را که قانون بود انتخاب کرده و ادامه داد.

در سال 1349 وارد مرکز فرهنگ وهنر زاهدان شد و در کنار اساتیدی همچون مرحوم استاد محمد شیرخدایی که تکنواز برنامه گلهای جاویدان و رئیس کلاس ها ی موسیقی فرهنگ و هنر آن زمان بود شروع به کار نمود.

در سال های 1355 تا 1357 با مرحوم رضا سقایی کار کرد .

مدارج تحصیلی را تا مرحله فوق دیپلم عمران گذرانید اما چون موسیقی تمام عشق و زندگیش بود ادامه دادی.

در سال 1364 به تهران آمد به صورت جدی توانست در نوازندگی این ساز به مهارت ویژه و چشمگیری دست پیدا کند همچنین توانست کارهای بزرگ و فراوانی در زمینه تکنوازی قانون همراه با اساتید بزرگی همچون استاد اسدلله ملک ، استاد  فضل الله توکل  ،استاد جهانگیر ملک ،استاد منصور نریمان واستاد بهزاد رضوی نیا در صدا و سیمای جمهوری اسلامی به یادگار بگذارد.

بهروز قنسولی از سال 1372 همکاری خود را با صدا و سیمای جمهوری اسلامی به سرپرستی استاد اسد الله ملک در ارکستر همنوازان آغاز نمود وسالهای متمادی آثار ماندگار با خوانندگی همچون آقایانی ایرج  ، گلپایگانی ، ناصر مسعودی ،بهرام حصیری ،علیرضا افتخاری ، مهدی بهزادپور(بهزاد)،صادق آهنگران و…. بر جا گذاشت.

از وی بیش از 50 آلبوم به یادگار مانده است.

 

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *