آیین زادروز محمدعلی بهمنی با سخن‌رانی کیوان ساکت، بهروز رضوی، هادی منتظری برگزار می‌شود

فروردین, 1396 بدون نظر اخبار
آیین زادروز محمدعلی بهمنی با سخن‌رانی کیوان ساکت، بهروز رضوی، هادی منتظری برگزار می‌شود
شاعر مهربانی‌ها هفتاد و پنج ساله می‌شود
آیین زادروز محمدعلي بهمني روز دوشنبه ٢٨ فروردين، به روال دوشنبه هاي شعر نگارستان درمجموعه نگارستان شهر برگزار خواهد شد و كيوان ساكت، بهروز رضوي،هادي منتظري، محمود اقبالي، حسين پرنيا و بسياري از بزرگان شعر و موسيقي به شادباش سه ربع قرن زندگي شاعرانه بهمني مهمان نگارستان شهر خواهند بود.

او خود دربارهٔ تولّدش می‌گوید: «دو ماه به زمان تولّدم باقی‌مانده بود، که برادرم در دزفول بیمار می‌شود. خانواده هم از این فرصت استفاده می‌کنند تا به عیادتش بروند. این است که در قطار به‌دنیاآمدم و در شناسنامه‌ام درج شد متولّد اندیمشک، چون دایی من در ثبت احوال آن منطقه بود، شناسنامه‌ام را همان زمان می‌گیرد. البتّه زیاد آنجا نبودم، همان زمان ۱۰ روز یا یک‌ماه را در آنجا سپری کردیم، در اصل تهرانی هستیم. پدرم برای ده ونک و مادرم برای اوین است. دوران کودکی را تهران، بخش شمیرانات، شهر ری، کرج و… به‌صورت پراکنده بودیم، چون پدرم شاغل در راه‌آهن بود، مأموریت‌های ایستگاهی داشتند. از سال ۱۳۵۳ به بندرعباس رفتم.»

نخستین شعر او در سال ۱۳۳۰، یعنی زمانی که او تنها ۹ سال داشت، در مجلهٔ روشنفکر به چاپ رسید. شعرهای وی از همان زمان تاکنون به‌طور پراکنده در بسیاری از نشریات کشور و مجموعه شعرهای مختلف و جُنگ‌ها، انتشار یافته‌است. بهمنی از سال ۱۳۴۵۵ همکاری خود را با رادیو آغاز کرد.

این برنامه روز دوشنبه 28 فروردین از ساعت ١٧تا٢٠ درمجموعه نگارستان شهر بوستان گفتگو حضور یابند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *