مهر, 1396 بدون نظر اخبار

با شعر و دکلمه‌هایی از این شاعر

آلبوم «ساز تنهایی» اثر «آلاء» منتشر شد
 آلبوم «ساز تنهایی» با شعر و دکلمه‌هایی از «آلاء» از سوی موسسه فرهنگی هنری «پدیده هنری آلاء» روانه بازار موسیقی کشور شد.

«ام‌کلثوم رضایی» که با نام هنری «آلاء» فعالیت می‌کند و مدیریت موسسه فرهنگی هنری «پدیده هنر آلاء» را بر عهده دارد، در این آلبوم ۲۸ شعر از سروده‌های خود را دکلمه کرده است. در پکیج این آلبوم، دفترچه‌ای حاوی متن اشعار نیز گنجانده شده است.

ناشر در معرفی این اثر آورده است: «ساز تنهایی نام مجموعه بزرگی از اشعار خانم ام‌کلثوم رضایی با تخلص شعری «آلاء» است که محصول تراوش ذهنی و نگاه این هنرمند به جهان هستی و تجربیات معنوی ایشان از فراز و نشیب‌های گستروی زندگی است. اولین منختب از این مجموعه بزرگ با دکلمه و کویش شاعر در قالب آلبوم صوتی «ساز تنهایی» ارائه می‌گردد. منتخب‌های بعد از مجموعه شعرهای «ساز تنهایی»، تحت عنوان آلبوم‌های «عطر سیب» و «صیاد ستاره» به‌زودی منتشر خواهد شد.»

میکس و مسترینگ قطعات این آلبوم توسط «آرش محسن‌پور» انجام شده، ضبط آن در استودیو «فرهنگ» مازندران صورت گرفته و «آبد درخشان» صدابرداری آن را بر عهده داشته است. «مینا کشاورزیان» نیز طراح کاور آلبوم «ساز تنهایی» است.

رضایی در شعری که روی کاور آلبوم درج شده چنین نوشته است:
«من آهنگی ندارم ساز دنیا را
که هر شب خیس بارانم
سحرگاه را به بالش می‌کنم اهدا!

میان من و این احوال
تمام تارها پاشید
چه آهنگی نوازد ساز
تنها را؟

من از تکرار
من از آیینه و تنهایی از هر سو
من از فصل و کتاب و کوچه و و جارو…!
فقط یک بار بنوازم
نفس‌هایت
همین یک ساز عالم را!»

آموزشگاه موسیقی,آموزش ساز,آموزش موسیقی,گیتار,ویولن,آواز,سنتور,تنبک,کمانچه,ویولن,ارف,پیانو,ویولن کلاسیک,ویولن ایرانی,پیانو,تار,سه تار,آهنگسازی,گیتار الکتریک,گیتار آکوستیک,گیتار فلامنکو,هارمونیکا,کنترباس,نی,دف,قانون

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *