آلبوم تریوی «اپن سورس» منتشر می‌شود

اردیبهشت, 1396 بدون نظر اخبار, تازه ها
به تهیه‌کنندگی رامین صدیقی و توسط نشر «هرمس»
آلبوم تریوی «اپن سورس» منتشر می‌شود

تریوی «اپن سورس» با هنرنمایی ساموئل روهرر، یورن مه‌یر و کلاوس گزینگ،  اواخر خردادماه آلبوم خود را توسط «نشر هرمس» منتشر می‌کند. این آلبوم که «آمیرا» نام دارد، شامل ۹ قطعه است که ترکیبی از نوازندگی کلارینت، سازهای کوبه‌ای و گیتارباس است.

در کارنامه قابل اعتنای هر یک از این سه هنرمند، سابقه همکاری با هنرمندان بزرگ دنیا مشاهده می‌شود که دامنه وسیعی از موسیقی جز، ملل، کلاسیک و آوانگارد را در بر می‌گیرد.

یورن مه یر (نوازنده باس) عضو سابق گروه مشهور «رونین»، موسس گروه سوئدی «بازاربلو»، عضو گروه ایرانی آزیتا حمیدی و همچنین کوارتت انور براهم (عودنواز برجسته تونسی) برای موسیقی دوستان ایرانی نامی آشنا است. او از سال 84 تا کنون در قالب تمامی گروه‌های یاد شده در ایران به اجرا پرداخته و همچنین کارگاه‌های تخصصی متعددی نیز در تهران برگزار کرده است. ساموئل روهرر نیز به همراه تریو «کالین ولون» و کوارتت «وولفرد برده روده» تا کنون دو بار در تهران روی صحنه رفته و در زمره کوبه‌ای نوازهای صاحب سبک در صحنه موسیقی نوگرای اروپاست. کلاوس گزینگ که علاقه‌مندان موسیقی او را به عنوان آهنگساز و نوازنده در گروه خواننده جز انگلستان، نورما وینستونم و همچنین نوازنده کوارتت انور براهم می‌شناسند، جزء معدود هنرمندان مطرح و فعال در زمینه نوازندگی ساز کلارینت باس است.

زمینه شکل‌گیری گروه «اپن سورس» در بهبوهه جشنواره موسیقی فجر سال 92 فراهم شد و به این ترتیب گروه «اوپن سورس» نامیده شد.

رامین صدیقی درباره این گروه می‌گوید: «فضای کاری آنها بر اساس یک سری ایده‌های نوشته شده شکل گرفته و آن ایده‌ها برپایه بداهه‌نواری توسعه پیدا کرده‌اند و به این ترتیب در این گروه با ترکیبی از موسیقی نوشته شده و توسعه یافته مواجه هستیم. موسیقی این سه تن بر اساس لحظه شکل می‌گیرد و نوع موسیقی آن‌ها، پیش‌رو یا آوانگارد است. این سه درباره موسیقی‌شان می‌گویند: «موسیقی ما آزاد است و ما فقط موسیقی اجرا می‌کنیم.»

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *