خرداد, 1396 بدون نظر اخبار
با آهنگسازی «جلال ذوالفنون» و صدای «شهرام ناظری»‌
«آتشی در نیستان» به صورت دیجیتال منتشر شد
 آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» با آهنگسازی «جلال ذوالفنون» و صدای «شهرام ناظری» در آستانه سی‌امین سال انتشار، به صورت دیجیتال از سوی سامانه‌ «ریتمو» منتشر شد. این اثر به عنوان یکی از آثار ارزشمند موسیقی سنتی ایران حدود سه دهه‌ی پیش منتشر شده بود.

با توجه به آن‌که نسخه‌ی فیزیکی این اثر در این سال‌ها بازنشر نشده، سایت ریتمو این اثر اصیل و ماندگار را  به‌صورت دیجیتالی منتشر کرده است. قطعات آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» عبارتند از «سپیده» ـ آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز «جلال ذوالفنون»، شعر خیام، «آتشی در نیستان» ـ مقدمه و تصنیف، ساخته «شهرام ناظری»، شعر از مجذوب تبریزی، «یار مرا»، «قطعه ضربی حجاز» ساخته «جلال ذوالفنون»، شعر از مولانا، «قطعه ضربی»، ـ بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساخته «جلال ذوالفنون»، «آن کیست»، ـ بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز: جلال ذوالفنون ـ و «ارغوان»، تصنیف ساخته «شهرام ناظری»، شعر حافظ.

این اثر، بر پایه هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای شهرام ناظری و سرپرستی و آهنگسازی جلال ذوالفنون اجرا شده‌است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا «آتش در نیستان» اثری بی‌بدیل باشد و آن را به یکی از ماندگارترین آثار ناظری بدل سازد.

آلبوم «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری توسط شرکت موسیقی «ایران گام» از طریق سایت «ریتمو» به صورت دیجیتال، قابل خریداری است.

برچسب ها

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *